Özel Sözler

Pucca

Gerçek adı Selen Işık. Pucca Günlüğü adlı blog sitesiyle tanındı, ardından "Pucca Günlük Küçük Aptalın Büyük Dünyası", "Pucca Günlük ve Geriye Kalan Herşey" ve "Pucca Günlük Allah Beni Böyle Yaratmış" adlı üç kitabı yayınlandı.

Pucca Sözleri

"Ama" ve "belki" cümleye umut vermek için konulan bağlaçlardır.
"Bugün ne giysem?" ile "Akşama ne pişirsem?" dert konusunda birbirleriyle ölesiye yarışır...
"Canın sıkkın, iyi dinleyiciyim anlatsana" diyosa kesin yavşıyor. Dert dinlemek sevilir mi? Psikologa bile para veriyorsun seni dinlesin diye.
"iyiler daima kazanır" Açıkçası ben daha kazanan bir iyi görmedim, o yüzden forever çirkeflik, fesatlık, pislik, çiyanlık uu beybi..
"Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır" ama Robbie Williams işte Kıvanç Tatlıtuğ, Mehmet Günsur kanırta kanırta ağlatsa da olur.
"Senin için her şeyi yaparım" ile "Ben sana ne yaptım ya, bizi bu hale getirdin" arasında geçen zaman dilimine ilişki denilir, maalesef..
"Sözel" bölümü gelecekte hesap-kitap gereken şeyler duyduğunuz an "sözelciyim ben" diyip işin içinden sıyrılmanız için yapılmış.

"Sözelcisin de çarpmayı çıkarmayı ilkokulda beraber öğrenmedik mi hırbo! Tost parasını öderken mi unuttun dört işlemi." diyecek bir gün.
Adamın beni sevmesi için verdiğim uğraşı, harcadığım enerjiyi biriktirseydim, tam 4 köye elektrik götürüyordum. Kısmet bu işler.
Ağzına kadar dolu bardağı bi damla su bile taşırmaya yetiyor ya; sabredip, bekleyip, ha şimdi dediğim şeyler olmayınca rüzgar esse taşıyorum.
Allah hiçbir ilişkiyi "Nasılsa barışacaklar yae" laçkalığına uğrattırmasın.
Arkadaşının düğünü için elbise seçerken tek kural; görümceden abartı olma, damadın zamanında tek gecelik ilişki yaşadığı kızdan silik olma..
Aslında evlilikten çok evlenme teklifi meraklısıyız. Yani evlenmesek bile bi teklif et di mi, ayı!
Ayrıldıktan sonra ilk arayan sensen, dıt sesini nefes almadan dinliyorsun ve karşı taraf telefonu açmıyor ya Allah o anın belasını versin!
Ayrılık sözleşmesi gerek bence "arkadaşlarına yavşamamaya, güzel kızlarla beraber olmamaya, 2 ay yalnız kalıp acı çekmeye söz veriyorum!"
Bazı insanlar kulak arkasında çıkan sivilce gibi sıksan sıkılmaz, acısı ağrısı derdi gereksiz yük, neticede sivilce işte...
Bazı insanlardan viledayla yeri silerken mermere yapışan saç kılı gibi nefret ediyorum.
Benim için moda ikiye ayrılıyor; şişman gösterenler ve zayıf gösterenler..
Bir Pucca atasözü der ki "ense terleyince bütün fön boşa gider" yani adama güvenmiyorsan her an koyverir diyorsan onla yola çıkma..
Bir şeyler tartışılırken düşüncelerimi mantıklı hale getirip ağzımdan çıkartana kadar başka konuya geçiliyor. Sonra "iyi kız ama az salak"
Birinden hoşlandığını fark ettiğin anın kalp atışı ve mide gurultusu; ayrılma noktasına geldiğin anda da acı bir farkla kendini gösteriyor.
Bu alanadı bedel ile satılıktır.
iletişim: ......